Mevsimine Uygun Bebek Nasıl Giydirilir?

Mevsimine Göre Bebek Nasıl Giydirilmeli?

Konu bebek giyimi olunca çoğu ebeveyni en çok endişelendiren mevsim yazdır. Bebek kıyafetleri konusunda yapılan en büyük hata ise bebeği kalın ve tek parça giydirmektir. Bu durum bebekte pişik yapabilir. İyi giydirmemek ise vücudunu sıcak hava koşullarına, hatta sıcak çarpmasına maruz bırakabilir. Yaz aylarında, bebeğinizi aşırı sıcaklardan koruduğunuza emin olmalısınız. Bu nedenlerle de bebek giyimi doğuma hazırlık döneminde de sonrasında da en önemli konularınız arasında yer alacaktır.

Yazın Bebekleri Nasıl Giydirmeli?


Bebeğinizin, yaz aylarında serin bir ortamda olduğundan emin olun ve bebek giyimi hakkında şu önemli ipuçlarını kontrol edin:

Bebeğiniz için doğru kıyafetleri seçin

– Eğer zamanınızın çoğunu kapalı alanlarda harcayacaksanız, rahat, hafif, teri kolayca emen pamuktan yapılmış kıyafetler seçin. Bebek giyimi için izlenecek en ideal yol, bebeğinizi, kendi giyindiğiniz gibi giydirmektir. Açık mekanlardayken bebeğinize açık renkli uzun pantolon, uzun kollu t-shirt, yüzünü ve kafasını koruyan bir şapka giydirin.


İyi bir havalandırma sağlayın

– Bebeklerin vücut ısıları kontrolünü sağlayın . Bebeğinizi asla sıcak bir odada ya da park etmiş bir arabada bir kaç dakikalığına olsa dahi bırakmayın. Bu durum son derece tehlikeli olabilir.


Yazın bebek giyimi kadar yaz dostu bebek taşıyıcısı veya arabası kullanmakta önemlidir. Vücut ısısıyla, kapalı alan ısısı birleştiği zaman bebeğinizin vücut ısısı artacak ve çok hızlı bir şekilde rahatsız olacaktır. Naylon yerine kumaştan yapılmış bebek arabası seçmeye dikkat edin. Bebeğinizin derisi kızarmaya başlarsa onu derhal arabadan çıkarın.


Bebeğinizi susuz bırakmayın

– Bebeğiniz terlemese bile yaz güneşinin sıcağında susuz kalmış olabilir. Eğer yüzü kızarmışsa ve dokunduğunuzda sıcaksa, hızlı nefes alıyorsa ve huzursuz görünüyorsa susuz kalmış demektir. Bebeğinizi sıkça emzirin ki sıvı alsın. Bebek giyimi konusunda ne kadar titiz davranırsanız davranın, aldığı sıvı miktarı onun yaz aylarındaki konforunu sağlayan önemli etkenlerden biridir.


Kışın Bebekleri Nasıl Giydirmeli?


Kış aylarında bebek giyimi son derece önemlidir. Bebeğinizin üşümediğinden emin olmak istersiniz. Burada da size soğuk havalarda bebek giyimi ile ilgili bazı ipuçlarımız var:

– Keyifli bir uyku ortamı yaratın.

Bebeğinizin karyolası için sıcak tutan çarşaflar seçin. Flanel bu iş için uygundur. Yumuşak, sıcak, tek parça uyku tulumu işinize yarar ve bebeğinizi tüm gece sıcak tutar. Bu seçim ayrıca bebeğinizin battaniye altında kıvranmasını engeller.


– Kolay açma-kapama katmanları:

Kar kıyafeti kış aylarında soğuk havalara karşı büyük koruma sağlar. Dışarıya çıkmadan önce bebeğin kar kıyafetini giydirin. Bebeğinizin fazla ısınmasını engellemek için içeriye girer girmez bu kıyafeti üzerinden çıkartın.


– Bebek giyimi ve aksesuarlar:

En önemli aksesuarları şapka ve eldivenlerdir. Yumuşak bir şapka soğuğu dışarda tutacaktır. Siz uzaktayken veya başka bir şeyle ilgilenirken bebeğinizin elleri korumasız ise eldivenlerini atmış olabilir. Eldivenleri bağlamak ve onları çıkarmasını ya da kaybetmesini önlemek önemlidir. Kapalı bir alana girdiğinizde şapkasını çıkarmayı unutmayın.
Bebek giyimi bulunduğunuz odanın sıcaklığına göre ayarlanmalı. İdeal bebek odası sıcaklığı 16-20 derece arasında tutulmalıdır. Elbette gece boyunca sıcaklık değişecektir, ancak yapacağınız en iyi şey bebeğinizin karyolasını rüzgârdan ve doğrudan ısı kaynaklarından uzaklaştırmaktır. Çok soğuk gecelerde ufak ayarlamalarla sıcaklığı dengede tutmada çalışın.

Kışlık ve yazlık bebek giyim seçenekleri için en uygun fiyatlarda www.havucbebe.com sitesinden ürünleri inceleyebilir ve alışverişinizi yapabilirsiniz.

————————————————————————-

Kaynak : Lansinoh

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir